Do Losin s dárkovým poukazem!

Lázně Velké Losiny se mohou pochlubit bohatou historií. První zmínky o tomto místě pocházejí ze sklonku třináctého století. Městečko leží nedaleko moravského Šumperka a odjakživa s ním bylo spjato. Léčebné účinky zdejšího místa se začaly hojně využívat už ve středověku. Na území Velkých Losin totiž vyvěrá velké množství sirných pramenů s obsahem vodíku. Jako lázeňské místo tak slouží od poloviny šestnáctého století, kdy zde byla postavena první lázeňská budova.

Dnes je toto město prosperujícím lázeňským střediskem, kam každoročně míří davy lidí. Nejenom, aby si vyléčily své nemoci, ale také aby si užily chvíle odpočinku a relaxu. Právě tohle zde najdete – klid a mír. Kromě toho zde najdete mnoho překrásných architektonických památek, které jen dokládají historický původ tohoto města. Například zámek postavený ve stylu pozdní renesance prostě musíte vidět a pokud plánujete návštěvu Velkých Losin, určitě se na něj běžte podívat. Ve městě se také nachází jedna z nejstarších papíren u nás. Nyní v ní najdete Muzeum papíru, které je rovněž nesmírně zajímavé. Sami vidíte, že lázně Velké Losiny nabízejí více než dostatek možností, jak zde strávit čas. Pokud budete mít i k dispozici nějaké dárkové poukazy, pobyt bude ještě příjemnější!

Akční pobyty často zahrnují i návštěvu termálního koupaliště. Venkovní bazén je otevřen po celou sezónu, zpravidla od začátku května do konce září. K napájení je využíván teplý pramen Žerotín, který dosahuje teploty přes třicet šest stupňů! Voda je tak velmi příjemná a teplá, navíc bude mít příznivé účinky na váš organismus.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>