Adrenalin

Mezi oblíbený typ zážitků patří zážitky adrenalinové. Ale co je vlastně ten adrenalin? Adrenalin je hormon, který naše připravuje na co nejlepší výkon a je také základním hormonem stresové situace.

Adrenalin je zdravý

Adrenalin, ač se to moc nezdá je také zdraví prospěšný. Při adrenalinové situaci se totiž hromadí krev v životně důležitých orgánech jako je srdce, plíce či mozek a tím dochází ke zvýšení krevního tlaku a tepu, což naše tělo čas od času rozhodně potřebuje pro lepší prokrvení. Tím ovšem výčet nekončí. U adrenalinových zážitků vám totiž tepe srdce rychleji a díky zvýšení síly stahu se nám posiluje i srdeční sval. Další výhodou je zlepšení ventilace plic, aktivace potních žláz a zvýšení glykémií, která je dobrá proti játrům.

Adrenalinový zážitek

Adrenalinový zážitek je tak možnost jak prožít něco, při čem tuhne krev v žilách tak jako v nebezpečných situacích, zde se ovšem můžete cítit v naprostém bezpečí. Adrenalinový zážitek je nejen vhodným dárkem, ale také útěkem před stresem každého z nás. Každý by si tak díky skvělým účinkům na naše zdravý měl jednou za čas dopřát trochu adrenalinu. Mezi takové zážitky patří například jízda na čtyřkolkách, jízda v Hummeru, skákací boty, jízda na vznášedle, tandemový seskok, akrobatický let, vyhlídkový let balonem, zorbing, adrenalin na sněžném skútru a další desítky zážitků.

Adrenalinové zážitky – nabídka firem na zážitky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Daruj výjimečné, daruj originální, daruj zážitek jako dárek